Çocuklarınızla Birlikte İzleyebileceğiniz En İyi 10 Film

Günümüzde, çocukların televizyon, internet ve diğer medya araçlarına erişimi çok kolay hale geldiği için, doğru seçimler yapmak oldukça önemli hale geldi. Bu filmler, çocukların hem keyifli vakit geçirmelerini hem de bir şeyler öğrenmelerini sağlayacak şekilde seçilmiştir. Umarız bu öneriler, çocuklarınızın hem eğlenmesine hem de öğrenmesine yardımcı olacaktır.

The Lion King (Aslan Kral)

Aslan Kral, Afrika'da yaşayan hayvanların hikayesini anlatan bir film. Filmde, Simba adında bir aslan yavrusu var. Simba, babası Mufasa'nın kral olduğu bir dünyada yaşıyor. Simba da bir gün kral olmak istiyor. Ancak, Simba'nın amcası Scar, Mufasa'yı öldürüyor ve Simba'yı suçlu durumuna düşürüyor. Simba, üzgün ve korkmuş bir şekilde kaçıyor ve Afrika'da yalnız başına yaşıyor. Ancak, Simba geri döndüğünde, babasının ölümünden amcasının sorumlu olduğunu öğreniyor. Simba, amcası Scar ile mücadele ediyor ve tahtını geri alıyor. Filmde, aile, arkadaşlık, sorumluluk ve dürüstlük gibi önemli konular var. Ayrıca, filmin müzikleri de çok güzel. "Hakuna Matata" adlı şarkı, birçok kişinin favorisi. Aslan Kral, hem çocukların hem de yetişkinlerin keyifle izleyebileceği bir film. 

Finding Nemo (Kayıp Balık Nemo)

Filmde, bir babayı olan Marlin ve onun oğlu Nemo var. Nemo, bir balık hastanesine gönderilir ve orada bir avcı balık tarafından kaçırılır. Marlin, Nemo'yu aramak için denizde bir yolculuğa çıkar. Yolda, Marlin, Dory adında bir mavi renkli balıkla tanışır. Dory'nin hafızası çok zayıftır ve Marlin'in yardımıyla Nemo'yu bulmak için birlikte çalışırlar. Ancak, Nemo da kendisi harekete geçer ve avcı balıktan kaçmayı başarır. Nemo, bir akvaryuma yerleştirilir ve diğer balıklarla arkadaş olur. Marlin ve Dory da Nemo'yu akvaryumda bulurlar ve onu kurtarmaya çalışırlar. Filmde, aile, arkadaşlık ve cesaret gibi önemli konular var. Ayrıca, filmdeki denizaltı sahneleri de çok güzel ve renkli. Kayıp Balık Nemo, hem çocukların hem de yetişkinlerin keyifle izleyebileceği bir film.

Toy StoryFilmde, Woody adında bir oyuncak kovboy ve Buzz Lightyear adında bir uzaylı oyuncak var. Woody, Andy adında bir çocuğun en sevdiği oyuncaktır ve diğer oyuncaklarla birlikte Andy'nin odasında yaşarlar. Ancak, Andy'nin doğum günü partisinde, Andy'ye bir Buzz Lightyear oyuncak hediye edilir. Buzz, gerçek bir uzaylı olduğuna inanır ve Woody ile arkadaş olmak istemez. Bir gün, Woody ve Buzz, Andy'nin ailesi taşınırken yanlışlıkla eve terk edilirler. Evde kalan diğer oyuncaklarla birlikte, Woody ve Buzz, evden kaçmaya çalışır ve Andy'ye geri dönmek için maceraya atılırlar. Filmde, arkadaşlık, sadakat ve ön yargılarla yüzleşme gibi önemli konular var. Ayrıca, oyuncakların hayatı hakkında ilginç ayrıntılar da öğrenebilirsin. Toy Story, çok sevilen bir animasyon filmidir ve hem çocuklar hem de yetişkinler için keyifli bir izleme deneyimi sunar.

E.T. the Extra-Terrestrial (Uzaylı)

Bu film, uzayda yaşayan bir varlıkla dünyalı bir çocuk arasındaki arkadaşlığı konu alıyor. Filmin başlangıcında, uzaylı bir varlık, evinden ayrılmak zorunda kalır ve Dünya'ya gelir. Burada, 10 yaşındaki Elliot adında bir çocukla karşılaşır. Elliot, önce korkar ama sonra ona yardım etmeye karar verir. Elliot, uzaylıya evinde saklanmasına izin verir ve ona yiyecek ve su sağlar. Uzaylı, zamanla Elliot'ın ailesiyle de arkadaş olur ve onlara birçok ilginç şey öğretir. Ancak, uzaylı, evine dönmek için yardıma ihtiyacı olduğunu söyler ve Elliot ve arkadaşları, ona yardım etmek için bir plan yaparlar. Planlarının bir parçası, uzaylıya özel bir araç yapmak ve onu evine götürmek. Filmin sonunda, uzaylı evine döner ve Elliot'ın ailesiyle vedalaşır. Ama Elliot, uzaylıya arkadaşlığının ölümsüz olduğunu hatırlatır ve onu asla unutmayacağını söyler. "E.T. the Extra-Terrestrial" filmi, uzaylıların dostluğunu ve insanlarla nasıl arkadaş olabileceklerini öğreten harika bir film. Ayrıca, aile, arkadaşlık ve hayatta kalma gibi önemli konuları da ele alıyor. Eğer uzaylılar ve maceralar seviyorsanız, bu filmi kesinlikle izlemelisiniz!

The Wizard of Oz (Oz Büyücüsü)

Bu film, Dorothy adlı küçük bir kızın sihirli maceralarını konu alıyor. Dorothy, köpeği Toto ile birlikte bir kasabada yaşıyor. Bir gün, kasabaları bir kasırga tarafından vurulur ve Dorothy ve Toto, Oz diyarına giderler. Oz diyarı, renkli ve büyülü bir yerdir. Dorothy, eve dönebilmek için Oz Büyücüsü'nden yardım istemek zorunda kalır. Ancak Oz Büyücüsü'nün yardım etmesi için Dorothy'nin kötü cadıyı öldürmesi gerekmektedir. Dorothy, yolculuğunda Scarecrow, Tin Man ve Cowardly Lion adında üç arkadaş edinir. Birlikte kötü cadıyla savaşırlar ve Dorothy, Oz Büyücüsü'nden yardım alarak eve döner. Bu film, fantastik bir dünyayı keşfetmek isteyen çocuklar için harika bir seçenektir. Ayrıca, filmdeki karakterlerin arkadaşlık, cesaret ve dayanışma gibi önemli değerleri öğrenmesi için de bir fırsat sunuyor. Animasyonlu sahneleri ve şarkılarıyla çocukların ilgisini çekecek ve onlara keyifli bir seyir deneyimi sunacaktır.

Up (Yukarı Bak)

Bu filmde, yaşlı bir adamın hayatının sonunda gerçekleştirmek istediği bir hayal için yola çıkması anlatılıyor. Filmimizde, Carl adında bir adam var. Carl, yaşadığı mahallenin yerleşim planlarından dolayı evinden ayrılmak zorunda kalır. Fakat Carl, hayatında hep gerçekleştirmek istediği bir macera vardır. Eşi Ellie ile birlikte görmek istedikleri güzel yer olan "Cennet Şelaleleri"ni görmek için planlar yapmışlardı ancak hiçbir zaman gerçekleştiremediler. Bu hayalini gerçekleştirmek için Carl, evini balonlarla yükseltir ve Cennet Şelaleleri'ne doğru yola çıkar. Carl, yolda genç bir çocuk olan Russell ile tanışır. Russell, çocuklar için izcilik yaptığı bir gruba üye olmak için bir görev yapmak zorundadır. Carl, Russell'ın yardımıyla Cennet Şelaleleri'ne doğru yolculuğuna devam eder. Yolda, onları birçok macera bekler. Filmde, hayallerimizi gerçekleştirmenin önemini ve hayatta kalmanın zorluklarını öğreniyoruz. Ayrıca, insanlarla arkadaşlık kurmanın önemini ve yardımlaşmanın ne kadar değerli olduğunu görüyoruz. "Up", bize hayallerimiz peşinde koşmanın, yolculuklar yapmanın, yeni yerler keşfetmenin, ve kim bilir, belki de arkadaşlıklar edinmenin ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor.

The Incredibles (İnanılmaz Aile)

Filmde, Bob Parr (Mr. Incredible) ve Helen Parr (Elastigirl) adında iki süper kahraman var. Onlar bir zamanlar suçlularla savaşan kahramanlardı, ancak sonunda hükümet tarafından süper güçlerini saklamaları için emredildiler. Şimdi normal bir yaşam sürdürüyorlar ve üç çocukları var: Violet, Dash ve Jack-Jack. Ancak bir gün, Bob, eski bir arkadaşının yardım çağrısını alır ve tekrar süper kahraman olarak görev yapmaya başlar. Aile de Bob'a yardım etmek için bir araya gelir ve hepsi süper güçlerini kullanarak kötü adamlarla savaşırlar. Filmde en sevdiğim karakterler, hepsinin farklı güçlere sahip olması nedeniyle ailenin her üyesinin birbirinden farklı ve özel olmasıydı. Violet'in kendini kaybolmaktan koruma yeteneği, Dash'in çok hızlı koşma yeteneği ve Jack-Jack'in ise şekil değiştirme gibi çeşitli süper güçleri var. Ayrıca, filmin mizah anlayışı da harikaydı. Özellikle, Jack-Jack'in süper güçlerinin ortaya çıkması sırasında yaşanan sahneler oldukça eğlenceliydi.

Charlotte's Web (Charlotte'ın Örümceği)

Bu filmde, bir çiftlikte yaşayan bir örümceğin, örümcek ağından yapmış olduğu mesajları kullanarak bir domuzu kurtarması anlatılıyor. Öncelikle, filmdeki ana karakterimiz olan örümcek Charlotte'ı tanıyalım. Charlotte, oldukça zeki ve akıllı bir örümcektir. Diğer çiftlik hayvanlarından farklı olarak, insanların konuşmalarını anlayabilir ve kendi ağında mesajlar yazarak iletişim kurabilir. Charlotte, çiftlikte yaşayan diğer hayvanlarla da arkadaşlık eder. Filmimizin konusu, bir domuzun kesilmek üzere olduğunu öğrenen Charlotte'ın onu kurtarmak için verdiği mücadelelerdir. Charlotte, örümcek ağına domuzun "HARİKA" yazmasını sağlayarak onu çiftlikte tutmayı başarır. Bu olay, domuzun hayatını kurtarır ve herkesi mutlu eder. Charlotte'ın Örümceği filmi, dostluğun, cesaretin ve fedakarlığın önemini vurgulayan güzel bir film. Ayrıca, doğayı ve hayvanları sevmeyi de öğretiyor. Filmdeki karakterler oldukça ilgi çekici ve eğlenceli. Charlotte'ın komik arkadaşı Wilbur ve öğretici tavsiyeler veren koyunlar, filmdeki en sevilen karakterlerden bazılarıdır. Kısacası, Charlotte'ın Örümceği filmi, hem eğlenceli hem de öğretici bir filmdir. Siz de bu filmi izleyerek, dostluğun ve fedakarlığın önemini öğrenebilirsiniz.

Mary Poppins

Bu film, şemsiye ile uçabilen bir dadı olan Mary Poppins'un hikayesini anlatıyor. Mary Poppins, Michael ve Jane adında iki çocukla ilgileniyor ve onlara hayatı sevme ve eğlenme dersleri veriyor. Mary Poppins, çok eğlenceli şarkılar ve danslarla dolu bir müzikal film. Mary, çocuklarla birlikte parkta oynuyor, kaldırım çizgilerinde dans ediyor ve hatta bir çizgi film içinde geziniyor! Ayrıca, Mary ve çocuklar, babalarının işyerinde şarkı söylerken bile eğleniyorlar. Ama film sadece eğlenceyle sınırlı değil. Mary, çocuklara hayatta önemli olan şeyleri öğretiyor, örneğin nezaket, dürüstlük ve aile bağları. Ayrıca, Mary, çocukların kendilerine inanmalarını ve hayallerinin peşinden gitmelerini teşvik ediyor. Mary Poppins, harika bir film çünkü hem eğlenceli hem de öğretici. Şarkılarını dinleyerek ve Mary'nin maceralarına katılarak, çocuklar hayatta önemli olan şeyleri öğrenebilirler. Bu filmi kesinlikle izlemelisiniz!

The Secret Garden (Sihirli Bahçe)

Bu film, sihirli bir bahçeyi keşfeden bir kızın hikayesini anlatıyor. Filmde, Mary adında bir kız var. Mary, ailesinin ölümünden sonra Hindistan'dan İngiltere'ye taşınır ve amcasının yanında yaşamaya başlar. Amcasının evinde keşfettiği bir anahtarla Mary, evin arkasındaki büyülü bir bahçeye girer. Bu bahçe, yıllar önce kilitlenmiş ve kimse içeri girememişti. Mary, bahçeyi açmaya çalışırken Dickon adında bir çocukla tanışır ve beraber bahçeyi yeniden canlandırmak için çalışırlar. Bu filmde, sihirli bahçenin gücü, Mary'nin kendine güvenini yeniden kazanmasına ve hayatındaki sorunları çözmesine yardımcı olur. Ayrıca, filmde doğanın güzelliği ve önemi de vurgulanır. "The Secret Garden", sihirli bir dünyaya yolculuk yapmak isteyenler için harika bir seçenek. Ayrıca, doğanın ve arkadaşlığın önemine dair de güzel bir mesaj veriyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen Burada Spam Yapmayın. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir.