Sedat Peker'in Avukatı, Sosyal Medyada Yapılan İddiaları Yalanladı

Organize suç örgütü lideri olarak yargılanan Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, müvekkilinin adının kullanılarak saat 23.30'da bir açıklama yapılacağı iddiasıyla ortaya çıkan kullanıcının, Sedat Peker'le herhangi bir ilgisinin olmadığını belirtti. Barkın, Sedat Peker'in avukatı olarak hareket ettiğini ve müvekkilinin herhangi bir açıklama yapmadığını da vurguladı.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran bir kullanıcının, saat 23:30'da Sedat Peker olarak açıklama yapacağı iddiasıyla yaptığı paylaşım, Organize Suç Örgütü lideri Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın tarafından yanıtlandı. Barkın, paylaşımda bulunan kullanıcının iddiasının doğru olmadığını ve müvekkili Peker'in dijital tecrit koşulları nedeniyle herhangi bir paylaşım yapamadığını belirtti. Ayrıca, onbinlerce takipçisi olan hesabın Sedat Peker ile hiçbir ilgisinin olmadığını da vurguladı. 
Sedat Peker Kimdir ?

Sedat Peker, Türkiye'de tanınan bir organize suç örgütü lideridir. 26 Haziran 1971'de Sakarya'da doğdu. Babası Mehmet Ali Peker, 1970'lerde sağ görüşlü Türk milliyetçilerinin silahlı kanadı olarak bilinen Ülkücü hareketin liderlerinden biriydi. Sedat Peker, 1990'larda İstanbul ve çevresinde birçok suç işlediği için hapse girdi ve 2000 yılında serbest bırakıldı. Son yıllarda, sosyal medya hesapları üzerinden Türk siyaseti ve devlet kurumları hakkında çeşitli iddialar ve suçlamalar yönelttiği videolar yayınlamaktadır. Bu videolar büyük ilgi görmekte ve Türkiye'de siyasi tartışmalara yol açmaktadır.
Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen Burada Spam Yapmayın. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir.