PUBG Apple ve Google’a Dava Açtı!

PUBG'nin yapımcı Krafton, ''Free Fire'' isimli battle royale oyununun PUBG'yi birebir taklit ettiğini iddia ederek yapımcı şirket Garena Online dava açtı. Ayrıca Krafton, Google ve Apple gibi şirketlerin oyunlarının kopya sürümlerinin satışını durdurmayı reddettiğini dava dosyasında belirtti.

PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds) en çok oynanan Battle Royale oyunlarından biri. Oyun her geçen gün dahada popüler olma yolunda ilerliyor, haliyle diğer oyun firmaları da PUBG benzeri battle royale oyunları yaparak daha çok kullanıcıya ulaşmayı planlıyor. Bugün pek çok uygulama mağazasına baktığımızda PUBG benzeri birçok oyun görebiliyoruz. Örneğin ''Free Fire'' isimli battle royale oyunun PUBG'yi birebir taklit etmesi Krafton'u harekete geçirdi ve yapımcı şirket Garena Online'a dava açtı.


Krafton, Garena Online'a Dava Açtı.

Reuters haberine PUBG'nin yapımcısı Krafton Los Angeles'da bir fedaral mahkemesinde çevrim içi oyun şirketi Garena Online'a dava açtı.PUBG'nin yapımcı Krafton “Free Fire” isimli oyunun PUBG'nin oyun yapısı ve oyun içi öğeler, ekipman ve konumlar dahil olmak üzere telif hakkıyla korunan çeşitli yönlerini kopyaladığını iddia etti."

Krafton, Apple ve Google gibi şirketlerin oyunlarının sayısız benzerlerini dağıttığını söyledi ve bu oyunların satışını durdurmayı reddettiğini dava dosyasında belirtti. Krafton ayrıca Garena'nın 2021'in ilk üç ayında ABD'deki Free Fire oyun satışlarından 100 milyon dolardan fazla gelir elde ettiğini söyledi.

Yapımcı şirket davada Google, Apple ve Garena’dan Free Fire satışından elde ettikleri karları kendilerine vermesini,  “Free Fire” ve ''Free Fire Max'' isimli oyunların yayından kaldırılmasını istiyor.


Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen Burada Spam Yapmayın. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir.