Peak Games'i Satın Alan Zynga, Rockstar'ın Sahibi Take-Two'ya Satıldı

Ülkemizin ilk unicorn şirketi Peak Games mobil oyun şirketi Rollic Games gibi türk şirketlerini satın alan adını sıkça duyduğumuz video oyun şirketi Zynga'yı Rockstar'ın sahibi Take-Two satın aldı.

Mobil oyun devi Zynga ülkemizdeki Türk oyun şirketlerini satın almasıyla adından çokça söz ettirmişti. Bugün yapılan bir açıklamada FarmVille 2, Yüzbir Okey Plus gibi oyunların sahibi Zynga'nın Take Two şirketine 12.7 milyar dolara satıldığı belirtildi.


Rockstar Games ve 2K şirketleri bünyesinde bulunduran Take-Two Peak Games'in sahibi Zynga'yı 12,7 milyar dolara satın aldı. Take-Two Zynga şirketinin hisselerini hisse başına 9,86 dolar fiyatla satın alma konusunda anlaştı. Take-Two yaptığı açıklamada bu anlaşmanın şirketin oyun sektöründe şimdiye kadar yapılan en büyük anlaşması olduğunu belirtti.Take Two CEO'su Strauss Zelnick  yapılan bu anlaşma hakkında açıklamalarda bulundu. Zelnick yaptığı açıklamada Zynga ile yapılan bu anlaşmadan son derece memnun olduğunu mobil oyunların eğlence sektörünün en hızlı büyüyen kolu olduğunu belirtti.


Peak Games de Take Two Çatısı Altına Girmiş Oldu

2020 yılında bildiğiniz üzere Zynga Türk mobil oyun şirketi Peak Games 1.8 milyar dolara satın almıştı. Böylece Peak Games ülkemizin ilk unicorn şirketi olmuştu. Take Two'nun Zynga'yı satın almasıyla Peak Games'de Take Two çatısı altına girdi.


Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen Burada Spam Yapmayın. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir.