Oynanması Gereken En iyi 5 Strateji Oyunu - 2022

2000'li yıllardan sonra PC oyunlarının vazgeçilmezi tartışmasız strateji oyunlardır. Bir  strateji oyununda koca bir orduyu da yönetebilirsiniz koca bir ülkeyi de. Son dönemde popülerliğini kaybetmiş olsa da hala büyük oyuncu kitlesine sahip strateji oyunları varlığını sürdürüyor. Bu yazımızda büyük oyuncu kitlelerine hitap eden en iyi 5  strateji oyunundan bahsedeceğiz.


Age of Empires

Strateji oyunlarının babası olan Age of Empires serisine listemizde yer vermesek olmazdı. Oyuncularına ülke yönetme hissini en iyi veren oyunlardan birisi olan Age of Empires , strateji oyunları arasında en eski ve herkes tarafından bilinen bir oyundur. Seçtiğiniz hükümdarlık ile topraklarınızı büyütüyor ve hazinenizi genişletiyorsunuz. Age of Empires diğer strateji oyunlarına nazaran popülerliğini hala korumakta.


Supreme Commander

Uzaylı bir robotun başka bir gezegene ışınlanmasıyla başlayan oyun 2007 yılında çıkmış olmasına rağmen hala popüler koruyan bir strateji oyunudur. Supreme Commander'in devam niteliğinde iki oyunu daha bulunuyor ama en sevilen seri ilk çıkan Supreme Commander oyunudur.


Endless Legend

Düşük sistemlerde bile akıcı bir şekilde oynayabileceğiniz Endless Legend, kaliteli grafikleri ile en iyi strateji oyunları arasında yer alıyor. Oyun birden fazla ırkla oynanabilir olması ile oyuncuların en beğendiği strateji oyunları arasında.


XCOM

Dünya'yı işgal etmeye çalışan uzaylılara karşı mücadele ettiğimiz XCOM belkide en eski strateji oyunlarından bir tanesidir. İlk olarak “UFO: Enemy Unknown” ismiyle 1994 yılında oyun dünyasına giriş yapan XCOM, 2016 yılında XCOM 2  ile varlığını sürdürüyor


Wasteland 

Wasteland, soğuk savaş döneminde hayatta kalmak için doğru kararlar vermeniz gereken, son dönemin popüler strateji oyunlarından birisidir. Hayatta kalma oyunlarına benzeyen Wasteland, sizden eşyalar toplamanızı istiyor ancak eşyaları toplarken doğru ve idareli kullanmanız gerek yoksa hayatta kalamazsınız.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen Burada Spam Yapmayın. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir.