Oppo Türkiye 500 İşçiyi İşten Çıkarma Gerekçesini Açıkladı

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye'ye yüklü bir yatırım yaparak giriş yapan Çinli şirket Oppo Tuzla'daki fabrikasında 500 işçiyi işten çıkarmıştı. İşçilerin yaptığı protesto ile medyada Oppo'nun işçileri  küresel cip krizi gerekçesiyle işten çıkardığı iddia edilmişti. Oppo bu iddialara bugün cevap verdi...

Akkılı telefon üreticisi Oppo 2021 yılının başlarında 50 milyon dolarlık yatırımla ülkemize giriş yapmıştı. 2021 yılından itibaren Türkiye'de daha aktif olan Oppo, Tuzla'da kurulan fabrikasında üretim yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde Tuzla'daki fabrikasında 500 işçiyi işten çıkaran Oppo büyük tepki toplamıştı. İşten çıkarılan çalışanlar fabrika önünde eylem yaparak bu durumu protesto etmiş ve çeşitli iddialar ortaya atılmıştı, bu iddialardan biriside Oppo Türkiye'nin işçileri küresel cip krizi gerekçesiyle işten çıkardığı yönündeydi. Oppo Türkiye bu iddialara ve daha fazlasına bugün yaptığı açıklamayla cevap verdi. 

Ne yazık ki, geçtiğimiz günlerde bazı işten çıkarmalar oldu.

Akkılı telefon üretici yaptığı açıklamada işten çıkarma iddialarını doğruladı ve gerekçe olarak Dünya genelinde artan hammadde ve yedek parça sıkıntısını gösterdi. 


“Dünya genelinde devam eden hammadde ve yedek parça sıkıntısı ve buna bağlı fiyat artışları, Oppo ürünlerinin üretildiği İstanbul'daki fabrikanın da hedeflenen üretim kapasitesini etkilemiştir. Ne yazık ki, sonuç olarak, geçtiğimiz günlerde bazı işten çıkarmalar oldu. Ancak Türkiye, Oppo için önemli bir pazar olmaya devam ediyor ve Oppo bu pazarda uzun vadede kalmayı planlıyor.”


Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen Burada Spam Yapmayın. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir.