Kripto Para Bir Ülkede Daha Yasaklanıyor !

Çin, Hindistan ve Rusya bildiğiniz üzere kripto paralara yasak getirmişti. Bugün bir ülke daha kripto paralara yasak getirmeyi planlıyor.

Dünyanın en kalabalık beşinci ülkesi olan Pakistan kripto paralara yasak getirmeyi planladığını söyledi. Yerel basındaki haberlere göre Sindh Yüksek Mahkemesi, Pakistan Merkez Bankası ve hükümete kripto paraların yasaklanması için tavsiye verdiği açıklandıKripto paralar kapsamındaki soruşturmada Sindh Yüksek Mahkemesi’nin kararıyla Pakistan Merkez Bankası bünyesinde kurulan komisyon, kripto paraların yasaklanması ile ilgili bir rapor hazırladı.

Raporda kripto paralar ve benzeri işlerin devlete zarar verdiği bu yüzden yasaklanması gerektiği önerildi. Ayrıca Binance gibi kripto para borsalarının da yasaklanması gerektiği bu gibi şirketlere ağır cezalar verilmesi raporda yer aldı. Sindh Yüksek Mahkemesi, komitenin hazırladığı raporu Maliye ve Adalet Bakanlıklarına göndererek kripto paraların yasaklanıp yasaklanmamasıyla ilgili kararı için her iki bakanlıktan görüş talep etti. Buna göre her iki bakanlıktan da görüş alan yüksek mahkeme nihai kararı Nisan ayında açıklayacak.

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen Burada Spam Yapmayın. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir.