Google, Youtube ve Facebook Türkiye'den Ne Kadar Kazandığını TBMM'de Açıklayacak

Google, Youtube ve Facebook gibi büyük sosyal medya platformları Türkiye'den ne kadar kazandığını TBMM'de açıklayacak.

Sputnik'in haberine göre TBMM’de kurulan Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, Google, Facebook ve diğer sosyal medya devlerine yöneltilen soruların pazartesinden itibaren cevaplanacağını açıkladı.

Habere göre CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman'a, sosyal medya devlerine sorulan soruların cevaplarının verilip verilmediğini sordu. Tuncay Özkan ayrıca Google, Youtube ve Facebook gibi büyük sosyal medya platformlarının Türkiye'den ne kadar kazandığını da komisyon başkanına sordu. Tuncay Özkan'ın sorduğu bu sorulara Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman cevap verdi.

Hüseyin Yayman yaptığı açıklamada; sorulan sorulara cevap beklediklerini pazartesi günüden itibaren sosyal medya devlerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bu soruları yanıtlayacaklarını açıkladı

Hüseyin Yayman'ın açıklamaları şu şekilde

“Onlarla bu hafta içinde yine görüştük ve pazartesi günü sorularımıza cevaplar gelecek. Hepsine yanıt verecekler kısaca pazartesi gününden itibaren hem Google ve YouTube’dan hem de Facebook ve Instagram’dan komisyonumuzda, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sorulan sorulara cevaplar gelecek”


TikTok’un Türkiye Temsilcisi 20 Ocak'ta TBMM'ye Geliyor

Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman yaptığı açıklamalarda komisyonumuz bir yıl içinde pek çok toplantı yaptı. Bu toplantılara Facebook, Google, YouTube’un temsilcileri geldi. Gelecek hafta TikTok'un temsilciside TBMM'ye gelecek dedi.

20 Ocak'ta TikTok'un Türkiye temsilcisinin TBMM'ye gelmesiyle birlikte bir çok sosyal medya platformunun geçtiğimiz yıllarda yürürlüğe giren sosyal medya düzenlemesine uyduklarını görüyoruz.


Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen Burada Spam Yapmayın. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir.