Dünyada İlk Defa Bir Domuzdan İnsana Kalp Nakli Yapıldı !

Bugün sağlık dünyasında bir ilk yaşandı ! ABD yapılan bir ameliyatta ölmek üzere olan bir hastaya genetiği değiştirilmiş bir domuz kalbi nakledildi.

Dünyada ilk defa bir domuzun kalbi ölmek üzere olan hastaya nakledildi. Dünya'da ilk defa yapılan bu operasyon ABD'nin Maryland eyaletinde yer alan bir hastanede gerçekleşti. Ölümcül bir hastalığa yakalanan 57 yaşındaki kalp hastasına son çare olarak genetiği değiştirilmiş bir domuz kalbi nakledildi.

Maryland Hastanesindeki doktorlar, hastadan özel izin alarak operasyona başlandığını ve ameliyatın yaklaşık 7 saat sürdüğünü açıkladı. Dünyada ilk defa gerçekleşen bu operasyondan 3 gün sonra hastanın iyi durumda olduğu belirtildi. Bu ameliyat ile birlikte genetiği değiştirilmiş bir hayvandan alınan kalbin pek çok hastaya umut olabileceği belirtildi.


''Ya ölecektim ya da bu ameliyatı olacaktım''

Ölümcül bir hastalığa yakalanan 57 yaşındaki kalp hastası ameliyattan bir gün önce  "Ya ölecektim ya da bu ameliyatı olacaktım. Ameliyatın karanlıkta bir atış olduğunu biliyorum ama bu aynı zamanda benim son şansım" dediği aktarıldı. Hastanın bu ameliyat sonra uzun vadede sorun yaşayıp yaşamayacağı ise bilinmiyor.

Etiketler

Yorum Gönder

1 Yorumlar
* Lütfen Burada Spam Yapmayın. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir.
  1. Best Football Betting Tips | Shootercasino クイーンカジノ クイーンカジノ bet365 bet365 798에이트 카지노: 'The Bali Show Is Only the

    YanıtlaSil