Defibrilatörlü Drone Kalp Krizi Geçiren Hastayı Kurtardı!

 Everdrone adlı sağlık dronu kar kürerken bir anda yere yığılan erkek hastanın hayatını kurtardı.

İsveç'in Trollhattan kentinde evinin önünde kar kürerken bir anda yere yığılarak kalp krizi geçiren adama yoldan geçen bir doktor yardım etti. Doktor etrafdakilere 112'yi aramlarını söyledi ve erkek hastaya kalp masajı yapmaya başladı. Doktora defibrilatör gerekince Everdrone uygulaması ile yardım istedi.


''Kafamın üzerinde uçan bir şey gördüm''

Olayı anlatan doktor "Birkaç dakika sonra kafamın üzerinde uçan bir şey gördüm. Defibrilatörlü bir drone'du.” dedi. Defibrilatörlü drone olay yerine 3 dk içinde geldi,hastanın hayatını drone kurtardı diyebiliriz.

 

Defibrilatörlü drone kalp krizi vakalarında büyük önem taşıyor

İsveç'in en büyük tıp üniversitesi Karolinska Institutet ile Everdrone şirketinin ortaklığında geliştirilen drone özellikle kalp krizi vakalarında büyük önem taşıyor. Olay yerine ambulanslardan daha önce ulaşan bu dronler hastanın hayatını kurtarabiliyor.


Everdrone'nin Defibrilatörlü Drone Videosunu Buradan İzleyebilirsiniz


Everdrone, drone'un olay yerine
3 dk gibi kısa bir sürede ulaştığını ve bu olayın tıp tarihinde bir ilk olduğunu açıkladı. Ayrıca bu drone ile kalbi duran 12 kişiye daha yardım götürüldüğü belirtildi.

Yorum Gönder

1 Yorumlar
* Lütfen Burada Spam Yapmayın. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir.
  1. Whether you’re a newbie or a seasoned player, you’ll discover the desk game action you’re on the lookout for at Hollywood. Harrah’s pioneered the now industry commonplace Total Rewards player monitoring system, first with a punchcard program introduced in 1985, then with a digital program and magnetic playing cards within the Nineties. Slots had been easy to track, and stood on the very heart of this 코인카지노 system. The system grew much more subtle beneath the auspices of former CEO Gary Loveman. Loveman arrived at Harrah’s recent from teaching at Harvard Business School, and he introduced a methodical enterprise savvy to an industry that, in many ways, had spent many years winging it.

    YanıtlaSil