2021 Yılında Youtube'dan En Çok Para Kazanan İsimler Açıklandı

En büyük çevrim içi video akış platformu olan Youtube büyük bir gelir kapısı. Her gün yaklaşık 24 bin video yüklenen platformda bazı youtuberler öyle paralar kazanıyorlar ki bazı şirketlerin ceo'larından daha çok gelir elde eden bile var. Peki geçtiğimiz yıl Youtube'dan en çok gelir elde eden isimler kimler ?

Dünyanın en popüler video akış platformlarından biri olan Youtube'a hergün 24 binden fazla video yükleniyor. Yüklenen videolar günde 1 milyar saatten fazla izleniyor. İzlenen videolarından kanal sahipleri büyük miktarlarda para kazanıyorlar özellikle büyük abonelere sahip Youtube kanalları ünlü şirketlerin ceo'larından daha fazla gelir elde ediyor diyebiliriz. Pandeminin etkisiyle geçtiğimiz yıl insanlar evlere kapandıkları için Youtube ve diğer  sosyal medya sitelerine daha fazla yöneldiler, haliyle büyük kitlelere hitap eden isimler bu durumdan fazlasıyla faydalandılar. Özellikle Youtubeler, geçtiğimiz yıl pandeminin de etkisiyle platformdan büyük gelirler elde ettiler. Peki geçtiğimiz yıl Youtube'dan en çok hangi isimler kazandı. 

Forbes yayımladığı bir liste ile 2021 Yılında Youtube'dan En çok para kazanan isimlerini açıkladı. Listenin başında özellikle Squid Game yarışması ile adından çokça söz ettiren MrBeast (Jimmy Donaldson) yer alıyor. 88 milyon aboneye sahip olan  MrBeast, geçtiğimiz yıl Youtube'dan toplam 54 milyon dolar kazandı. Listenin ikinci sırasında paylaştığı boks videoları ile oldukça popüler olan Jake Paul yer alıyor. 20 milyondan fazla abonesi olan Jake Paul, 2021 yılında Youtube'dan toplam 45 milyon dolar kazandı. Jake Paul'un kardeşi Logan Paul'da listede en çok kazananlar arasında. 23 milyondan fazla abonesi olan Logan Paul, geçtiğimiz yıl platformdan 18 milyon dolar kazanarak listenin 9. sırasında yer aldı. 

İşte 2021 Yılında Youtube'dan En Çok Para Kazanan İsimler

1.   MrBeast - 54 milyon dolar

2.   Jake Paul - 45 milyon dolar

3.   Markiplier - 38 milyon dolar

4.   Rhett & Link - 30 milyon dolar

5.   Unspeakable - 28,5 milyon dolar

6.   Like Nastya - 28 milyon dolar

7.   Ryan Kaji (Ryan's World) - 27 milyon dolar

8.   Dude Perfect - 20 milyon dolar

9.   Logan Paul - 18 milyon dolar

10. Preston - 16 milyon dolar

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen Burada Spam Yapmayın. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir.