Portekiz Premier Ligindeki Bu maç 48. Dakikada Biterek Tarihe Geçti

Portekiz Premier Ligi 12. haftasında Belenenses sahasında Benfica ile karşı karşıya geldi ancak 14 futbolcusunda koronavirüs tespit edilen ev sahibi takım 9 oyuncuyla maça çıktı.

Karşılaşmadan önce yapılan PCR testlerinde 14 oyuncu pozitif çıkınca ev sahibi Belenenses, Benfica karşısına 9 oyuncuyla çıktı. İlk yarıda 7 gol yiyen ev sahibi takım ikinci yarıya iki oyuncusu daha sakatlanınca 7 kişi çıktı. İkinci yarının ilk dakikalarında Monteiro'nun sakatlanması ile Belenenses 6 kişi kaldığı için hakem 48.dakikada maçı bitirdi.


Belenenses'in başkanı maçtan sonra gözyaşlarını tutamayarak  federasyona tepki gösterdi.

"48 yıldır futbol izliyorum. Hiçbir zaman maça çıkamayacak durumda olan takımların oynanmaya zorlandığını görmemiştim. Futbolcularımız birlik beraberlik örneği gösterdi ancak bu tutum büyük saygısızlıktır. Önceki gün yapılan testlerde 14 futbolcumuz da koronavirüs tespit edilmişti, federasyona bu maça çıkamayacağımızı söyledik. Bize verilen cevap '8 kişi de olsanız oynamak zorundasınız' oldu. Bu maç tarihe büyük bir leke olarak geçmiştir." diye konuştu.


Benfica başkanı RUI COSTA ben de futbolcuydum, sahadakilerin ne hissettiğini anlıyorum. Bizi sahaya çıkmaya mecbur bıraktılar. 

"Kadrolar elimize gelene kadar rakibin 9 kişi çıkacağını bilmiyorduk. Ben de futbolcuydum, sahadakilerin ne hissettiğini anlıyorum. Bizi sahaya çıkmaya mecbur bıraktılar. Karar mekanizması devreye girmedi. Bu şartlarda sahaya çıkmak hoşumuza gitmedi. Portekiz futbolu adına utanç verici bir gece oldu."

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen Burada Spam Yapmayın. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir.