Cihaz Wifi'ye Bağlanmıyor mu ? İşte İlk Yapmanız Gerekenler

 Herhangi bir dizüstü bilgisayarın yada cep telefonunun Wifi'ye bağlanmaması oldukça sinir bozucu bir durum. Cihazınızın Wifi'ye bağlanmamasının birçok sebebi olabilir, bu yazımızda bu sorunların nasıl çözüleceğini anlatacağız ancak ne kadar ilerlerseniz sorunun profesyonel bir düzeltmeyle yada internet servis sağlayıcınızı aramayı gerektirme olasılığının yüksek olduğunu bilin.
Şifreyi Yanlış Girmiş Olabilir misiniz ?


Evet yanlış duymadınız belkide şifreyi yanlış yazdınız ama bu nasıl olur diyeceksiniz ve birde bakmışsınız büyük harf kilidi açık. Bu sorun ne kadar garip gelse de kablosuz ağlara bağlanmama nedenlerinden biridir. 

WİFİ KAPSAMA ALANI İÇİNDE OLDUĞUNUZDAN EMİN OLUNBu sorun da kulağa biraz garip gelebilir ancak Wifi'ye bağlanmanız için cihazınızda ki Wifi uygulamasının bu bağlantıyı araması gerekmektedir.


MODEMİNİZİN İNTERNETE BAĞLI OLUP OLMADIĞINI KONTROL EDİN

 Diyelim ki Wifi'ye bağlandınız ama bir sorun var internet yok. Bunun nedeni muhtemelen modeminizin DSL veya İnternet ışığının yanmıyor olmasıdır. Bu sorunu çözmenin en kolay ve bilindik yolu modemi kapatıp açmak, DSL veya İnternet ışığı hala yanmıyorsa internet servis sağlayıcınızı arayıp sorunu çözmelerini isteyin.


WİFİ'YE BAĞLANMAYA ÇALIŞTIĞINIZ CIHAZIN YAZILIMLARININ GÜNCEL OLDUĞUNU KONTROL EDİN


Modemi kapatıp açmak da işe yaramadıysa bağlanamaya çalıştığınız cihazda bir hata olabilir. Bu hata genellikle cihazların yazılımlarının güncel olmamasıyla alakalıdır. Cihazınızın bir yazılım güncellemesi isteyip istemediğini kontrol edin bir güncelleme istiyorsa cıhazı güncelleyip tekrar deneyin.


Cihazların Wifi'ye bağlanmamasının sayısız nedeni vardır, yukarıda verdiğimiz sorunlar en yaygın olanlarıdır. Ancak bazen donanımsal sorunlar da olabilir, bu durumlarda internet servis sağlayıcınızla görüşüp bu tip sorunlarını çözmelerini isteyebilirsiniz.


Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen Burada Spam Yapmayın. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir.